Աստղիկ Կորյունի Սերոբյան
2010թ.-մինչ այժմ Երևանի պետական համալսարանի Փիլիսոփայության և հոգեբանության ֆակուլտետ, «Հոգեբանության տեսության և պատմության» մասնագիտացում, ասպիրանտ
2008 - 2010 թթ.Երևանի պետական համալսարանի Փիլիսոփայության և հոգեբանության ֆակուլտետ, «Հոգեբանության տեսություն և անձի հոգեբանություն» մասնագիտացում, մագիստրոսի աստիճան
2004 – 2008 թթ.Երևանի պետական համալսարանի Փիլիսոփայության և հոգեբանության ֆակուլտետ, հոգեբանության բաժին, բակալավրի աստիճան
2011 թ.- մինչ այժմ Երևանի պետական համալսարանի Փիլիսոփայության և հոգեբանության ֆակուլտետի Անձի հոգեբանության ամբիոնի «Անձ և սոցիալական միջավայր» լաբորատորիայում որպես կրտսեր գիտաշխատող
2009 թ.- մինչ այժմ ՀՀ ԳԱԱ «Փորձաքննությունների Ազգային Բյուրո» ՊՈԱԿ-ին կից քրեաբանության կիրառական հիմնախնդիրների գիտահետազոտական կենտրոնում որպես հոգեբան
2008 – 2012թթ.Երևանի պետական համալսարանի հասարակայնության հետ կապերի և լրատվության վարչության մեթոդական բաժնում, որպես մեթոդիստ
Դասընթացների մասնակցություն
2007 հոկտեմբեր – 2008 Փետրվար Հոգեբանական խորհրդատվության հմտությունների զարգացում
2011, հուլիս 16-21 Անձի հոգեբանության եվրոպական ասոցիացիայի կողմից կազմակերպված ամառային դպրոց «Ռոբուստ վիճակագրության մեթոդի կիրառման առանձնահատկությունները անձի և անհատական տարբերությունների ուսումնասիրման ընթացքում», Բերտինորո, Իտալիա (անգլերեն)
2012, փետրվար 20-21 Վիճակագրական վերլուծությունների հիմունքները սոցիալական հետազոտություններում` SPSS փաթեթի կիրառմամբ, CRRC, Երևան, Հայաստան
2012, մարտ 29-31 Հետազոտության կազմակերպում, ASCN,Թբիլիսի, Վրաստան (անգլերեն)
2013, ապրիլ 18-19 Հետազոտության հարցաթերթի կազմում և ճշգրտում՝ SQP ծրագրի օգտագործմամբ, CRRC, Երևան, Հայաստան
2013, հունիս 18 Տվյալների բազմագործոն վերլուծությունը հասարակական հետազոտություններում, CRRC, Երևան, Հայաստան
2013, Դեկտեմբեր 5-7 Տվյալների բազայի հավաքագրում. հարցարանի և ընտրանքի կազմում, ASCN, Երևան, Հայաստան (անգլերեն)
Մասնագիտական հետաքրքրություններ
Հոգեդիագնոստիկա, Հոգեմետրիկա, Մաթեմատիկական վիճակագրությունը հոգեբանության մեջ, Հոգեբանական հետազոտությունների քանակական և որակական մեթոդներ, Հոգեբանական թեստերի տեղայնացում և նորմավորում, Հոգեբանական հետազոտությունների կազմակերպում և անցկացում, Սոցիալական հոգեբանություն, Անձի հոգեբանություն
Համակարգչային հմտություններ
MS Office: Word, Excel, Access, PowerPoint, Outlook, Internet browsers, SPSS, R (statistical package)
Դրամաշնորհային ծրագրեր
1. Արժեքներ, համոզմունքներ և սոցիալական վարք. Առանձնահատկություններն ու դինամիկան ժամանակակից հայ հասարակությունում: (2011-2013) ASCN – կրտսեր գիտաշխատող
2. Առաջխաղացու՞մ թե խուսափում. կանանց ակադեմիական առաջխաղացման սոցիալ-հոգեբանական առանձնահատկությունները. (2013-2014) CGLS - հետազոտող

2010 - up to date Yeravan State University, Faculty of Philosophy and Psychology, PhD student in Theory and History of Psychology
2008 - 2010 Yeravan State University, Faculty of Philosophy and Psychology, Master’s degree in Theory of Psychology and Personality Psychology
2004 – 2008 Yeravan State University, Faculty of Philosophy and Psychology, Bachelor’s degree in Psychology
2011 - up to date Yerevan State University, Faculty of Philosophy and Psychology, The Personality Psychology chair, Personality and Social Context laboratory as a junior fellow
2009 - up to date Scientific Research Centre of Applied Issues in Criminology at SNPO “National Bureau of Expertises” as a psychologist
2008 – 2012 Yerevan State University, Public Relations and Information Department, Methodological Division as collaborator
Trainings
2007 October – 2008 February Psychological Counselling Skills Development (in armenian)
2011 July 16-21 EAPP Summer school "Robust Statistics for Personality and Individual Differences", Bertinoro, Italy
2012, February 20-21 "The Basics of Statistical Analysis in Social Research Using SPSS (descriptive statistics, correlation, regression)", CRRC, Yerevan, Armenia (in armenian)
2012, March 29-31 "Survey design", ASCN, Tbilisi, Georgia
2013 April 18-19 "Survey questionnaire design and correction for measurement errors using SQP program", CRRC, Yerevan, Armenia
2013 June 18 "Multivariate data analysis in social sciences", CRRC, Yerevan, Armenia (in armenian)
2013, December 5-7 "Understanding Quantitative Data Collection: Questionnaire Design, Survey Implementation and Survey Sampling", ASCN, Yerevan, Armenia
Professional interests
Psychodiagnostics, Psychometrics, Mathemathical statistics in psychology, Qualitative and quantitative methods of psychological research, Adaptation and standardization of psychological methods, Organization of social-psychological researches, Social psychology, Personality psychology
Grants
1. Values, Beliefs and Social Behavior: Dynamics and Specifics in Modern Armenian Society. (2011-2013) ASCN – Junior researcher
2. Promotion or Prevention? Socio-cultural Factors in Women’s Academic Career Building. (2013-2014) CGLS - Researcher