Կիրառական վիճակագրություն և տվյալների հետ աշխատանք
Ուսումնական ձեռնարկը կազմված է Երևանի պետական համալսարանի հումանիտար ֆակուլտետներում բակալավրիատում դասավանդվող «Կիրառական վիճակագրություն և տվյալների հետ աշխատանք» առարկայի ծրագրին համապատասխան: Այն պարունակում է բազմաթիվ լուծված օրինակներ և ինքնուրույն լուծելու խնդիրներ:
Ուսումնական ձեռնարկում ներառված է հետևյալ նյութը` հավանականությունների տեսության սկզբունքներ, նկարագրական վիճակագրություն և գնահատման տեսություն (կետային և միջակայքային գնահատում):
Ձեռնարկը նախատեսվում է հումանիտար ֆակուլտետների բակալավրիատի ուսանողների, ինչպես նաև բոլոր այն անձանց համար, ովքեր նպատակ ունեն ստանալ սկզբնական գաղափար առարկայից և պարզագույն խնդիրներ լուծելու ունակություն:

Yerevan, YSU Publishing House, 2023, 90 pages
The manual is compiled in accordance with the curriculum of the subject "Applied statistics and work with data" taught at the humanities faculties (baccalaureate) of Yerevan State University. It contains many solved examples and self-solve problems.
The textbook covers the following material: principles of probability theory, descriptive statistics, and estimation theory (point and interval estimation).
The manual is intended for baccalaureate students of humanities faculties, as well as for all those who want to get an initial idea of the subject and the ability to solve simple problems.