Ուսումնական ձեռնարկ, Երևան, ԵՊՀ հրատ., 2025, 364 էջ:
Ուսումնական ձեռնարկը կազմվել է Երևանի պետական համալսարանի տնտեսագիտության և կառավարման ֆակուլտետում դասավանդվող «Համաշխարհային տնտեսություն» դասընթացի ծրագրին համապատասխան:
Ուսումնական ձեռնարկում դիտարկվում են համաշխարհային տնտեսության ձևավորման ու զարգացման առանձնահատկությունները, ներկայացվում են համաշխարհային տնտեսության սուբյեկտները, ցույց են տրվում առանձին երկրների տեղն ու դերը համաշխարհային տնտեսության մեջ:
Ուսումնական ձեռնարկը կարող է օգտակար լինել տնտեսագետներին ու հարակից այլ մասնագետներին, ինչպես նաև տնտեսագետության տարբեր մասնագիտացմամբ սովորողներին:

The study guide, Yerevan, YSU Press, 2025, p. 364
The study guide has been developed and prepared in accordance with the curriculum of the course “World Economy” taught at the Faculty of Economics and Management of Yerevan State University.
The guide presents the features of the formation and development of the world economy, examines the theories of the world economy, characterizes the main subjects of international economic relations, and as well describes the current situation and role of leading countries in the global economy.
The study guide can be useful for economists and specialists in related spheres, as well as students specializing in various fields of economics.