Հոկտեմբերի 3-ին Ավստրիայի Հայ Առաքելական եկեղեցական համայնքի մեծ դահլիճում տեղի ունեցավ ԵՊՀ հրատարակչության կողմից հրատարակած գրքերի ցուցահանդեսը:
Միջոցառման ընթացքում ողջույնի խոսքերով հանդես եկան Ավստրիայում ՀՀ արտակարգ և լիազոր դեսպան, ԵՊՀ պրոֆեսոր Արման Կիրակոսյանը, Համայնքային վարչության ատենապետ Վահագն Ամիրջանյանը, Ավստրիայի Հայ առաքելական համայնքի հոգևոր հովիվ Տեր Անդրեաս քահանա Իսախանյանը և այլք:
Միջոցառմանը ներկա էին նաև Վիեննայի հայ համայնքի ներկայացուցիչներ, մտավորականներ, այդ թվում ՝ աշխարհահռչակ սոպրանո Հասմիկ Պապյանը:
ԵՊՀ գրահրատարակչական գործունեությունը միջոցառման մասնակիցներին ներկայացրեց ԵՊՀ հրատարակչության տնօրեն Կարեն Գրիգորյանը, որից հետո ներկաները դիտեցին ԵՊՀ վերջին տարիների ձեռքբերումների մասին պատմող տեսաֆիլմ:
Միջոցառման մշակութային հատվածում հանրաճանաչ դաշնակահարուհի Նարե Արղամանյանը հանդես եկավ հայ կոմպոզիտորների մի շարք ստեղծագործությունների ներկայացմամբ:
ԵՊՀ հրատարակչության տնօրեն Կարեն Գրիգորյանը շնորհակալություն հայտնեց Ավստրիայի Հայ Առաքելական համայնքի վարչությանը, հատկապես ՝ Սուսաննա Գևորգյանին միջոցառման կազմակերպմանն ունեցած ակտիվ մասնակցության համար:
Մեզ հետ զրույցոմ Կարեն Գրիգորյանը փաստեց, որ հրատարակչության կողմից հրատարակված գրքերը ցուցադրվել են նաև Վիեննայի Մխիթարյան միաբանության լեգենդար գրադարանում:
Նշենք նաև, որ ԵՊՀ հրատարակչությունը հոկտեմբերի 11-ից 15-ը մասնակցելու է Ֆրանկֆուրտի գրքի միջազգային տոնավաճառին:

On October 3, the exhibition of books published by YSU Publishing House took place in the large hall of the Armenian Apostolic Church in Austria.
During the event, Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Armenia to Austria, Professor of Yerevan State University Arman Kirakosyan, Community Council Chairman Vahagn Amirjanyan, Spiritual Pastor of the Armenian Apostolic Church in Austria Father Andreas Isakhanyan and others made welcoming speeches.
Representatives of the Armenian community of Vienna and intellectuals, including world-renowned soprano Hasmik Papyan also attended the event.
YSU publishing activities were presented by YSU Publishing House Director Karen Grigoryan, after which the audience watched a video about the achievements of YSU in recent years.
In the cultural section of the event, famous pianist Nare Arghamanyan performed a series of works by Armenian composers.
Director of YSU Publishing House Karen Grigoryan expressed gratitude to the Board of the Armenian Apostolic Church of Austria, especially Susanna Gevorgyan for the active participation in the organization of the event.
Speaking to us, Karen Grigoryan stated that the books published by the Publishing House were also exhibited at the legendary library of the Mekhitarist Congregation in Vienna.
Let us also note that YSU publishing house will participate in Frankfurt Book Fair on October 11-15.